Leczenie blizn

Blizny, a szczególnie te występujące na twarzy stanowią duży defekt estetyczny. Skupiają na sobie wzrok, prowadząc do braku samoakceptacji i zawstydzenia. Blizny są efektem uszkodzenia skóry, której ubytek zostaje zastąpiony włókniejącą tkanką. Ta zaś może przybierać twardszą i grubszą strukturę.

Mogą one powstawać na różne sposoby. Do najczęstszych przyczyn ich powstawania można zaliczyć oparzenia, zranienia, wypadki komunikacyjne, nasilony trądzik oraz interwencje chirurgiczne. Blizny można podzielić na trzy rodzaje: płaskie, czyli takie o normalnym procesie gojenia, przerostowe oraz atroficzne. Te ostatnie powstają najczęściej w wyniku oparzeń i mają nierównomierny kształt.

Niektóre rodzaje blizn, zwłaszcza te umiejscowione na dużych obszarach ciała, mają tendencję do przerastania, włóknienia i powstawania tzw. bliznowców. Aby nie doprowadzić do ich zgrubienia i stwardnienia, należy zadbać o nie tuż po tym, jak się pojawią. W procesie gojenia warto sięgnąć po specjalistyczne maści i żele zmniejszające widoczność blizn i odbarwienia skóry. Maści można zacząć używać dopiero wtedy, gdy rana jest całkowicie zagojona. W kosmetykach pielęgnacyjnych do blizn warto szukać kwasów tłuszczowych, masła shea, alg, panthenolu czy kwasu hialuronowego. Substancje te wspomagają regenerację i dbają o odpowiednie nawilżenie naskórka.

Samodzielna walka z bliznami jest bardzo trudna i często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Chcąc zmniejszyć widoczność swoich blizn warto udać się do specjalistycznego gabinetu na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Pomogą one w znacznym stopniu zminimalizować, bądź całkiem zredukować widoczność blizn. Aby poddać się takim zabiegom należy najpierw udać się na konsultacje, gdzie lekarz specjalista oceni stopień zaawansowania i wielkość blizny. Kolejnym krokiem jest dobór najbardziej odpowiedniego zabiegu.

W Cliniqmed możemy zaoferować Państwu zabiegi na blizny, a wśród nich: fototerapia BBL Scition, Scition Profractional Therapy, Scition microlaserpeel, osocze bogatopłytkowe, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja diamentowa.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana