Skuteczne zabiegi antycellulitowe - zapomnij o skórce pomarańczowej

Według badań aż 90% kobiet boryka się z problemem cellulitu. Pomarańczowa skórka dotyka zarówno nastolatek jak i dojrzałych kobiet, bez względu na ich sylwetkę i wagę.

Cellulit to nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które objawia się pofałdowaniem skóry. Najczęściej można je zaobserwować na biodrach, udach, pośladkach i ramionach. Główną przyczyną powstawania cellulitu są hormony zwane estrogenami. Ich nadmiar w organizmie powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała. Nie jest to jednak jedyna przyczyna jego powstawania. Cellulit pojawia się również wskutek małej aktywności fizycznej, słabego krążenia i zbyt kalorycznej diety.

Cellulit nie jest niebezpieczny dla zdrowia, jednak przez społeczeństwo jest uważany na defekt estetyczny. Samodzielna walka z pomarańczową skórką bywa niezwykle trudna i długofalowa. Należy przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe, zrezygnować z tłustych potraw i przekąsek. Ważnym elementem podczas walki z cellulitem jest wprowadzenie odpowiednich kosmetyków bogatych w aktywne składniki pobudzające spalanie tłuszczu i uszczelniające naczynia krwionośne. Należy również pamiętać o masażach pobudzających przepływ limfy i odprowadzających wodę z tkanek.

Domowe sposoby walki z cellulitem nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Oznacza to zazwyczaj, że cellulit osiągnął zaawansowane stadium lub działamy w niewłaściwy sposób.  Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest udanie się do gabinetu kosmetycznego, gdzie specjalista dobierze odpowiednie zabiegi. Pomogą one w krótkim czasie przywrócić skórze jędrność, zmniejszyć nierównomierną powierzchnię, a także pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na wybranej partii ciała. Zabiegi zawsze działają z dużo większą skutecznością i przynoszą szybsze rezultaty, niż samodzielna walka o jędrne ciało.
W Cliniqmed oferujemy specjalnie dobrane zabiegi, które pomogą w walce z cellulitem. Proponujemy zabieg mezoterapii iniekcyjnej, karboksyterapii, fali uderzeniowej Storz, ICOONE oraz zabieg Selvert.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana