Rozwiąż swój problem

Nadmierne owłosienie

Rozwiąż swój problem

Długotrwałe efekty depilacji? To możliwe!

Każda kobieta marzy o delikatnej, pięknej skórze, dlatego nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm, to dla nas duży problem. Włoski na twarzy (zrośnięte brwi, meszek nad górną wargę), piersiach lub brzuchu oraz nadmierne owłosienie na rękach czy udach potrafią doprowadzić do rozpaczy. Na szczęście wymyślono takie sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia, jak depilacja woskiem czy depilacja laserowa.

Zanim jednak zdecydujemy się na metodę usuwania nadmiernego owłosienia, poznajmy jego przyczyny. Predyspozycje do hirsutyzmu mogą być dziedziczne. Są też zależne od grupy etnicznej, z jakiej pochodzisz. Kobiety, których przodkowie są pochodzenia azjatyckiego lub południowoeuropejskiego, mogą mieć naturalne tendencje do posiadania ciemniejszych włosków na twarzy. Jeśli jednak nie masz w rodzinie obcokrajowca ani nikogo cierpiącego na nadmierne owłosienie, warto upewnić się czy twoja dolegliwość to defekt kosmetyczny, czy hormonalny. W tym celu najlepiej udać się do lekarza, który najprawdopodobniej skieruje nas na badanie hormonalne. Przyczynami nadmiernego owłosienia mogą być m.in.: zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia, guzy jajnika, zespół Cushinga , przerost kory nadnerczy, anoreksja. Hirsutyzm może być także skutkiem ubocznym stosowania leków hormonalnych. Tak czy inaczej, wizyta u lekarza jest niezbędna. Jeśli znamy przyczyny, powinnyśmy niezwłocznie podjąć zalecaną przez lekarza terapię. Z problemem niechcianego owłosienia zwróćmy się również do profesjonalistów z dziedziny kosmetologii i laseroterapii.

Najpopularniejszą metodą pozbywania się zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem. Można ją zastosować zarówno na skórę twarzy, jak i na całym ciele. Za pośrednictwem depilacji woskiem osiągniemy efekt gładkiej skóry m.in. na nogach i łydkach, przedramionach, pod pachami, w okolicach bikini. Z pomocą ciepłego wosku możemy wyregulować brwi i pozbyć się wąsika. Jedyne co musimy zrobić, to przyjść do gabinetu i zrelaksować się. Podobne efekty i te same partie ciała wydepilujemy za pomocą pasty cukrowej (w jej skład wchodzą m.in. cukier, cytryna oraz zioła łagodzące). Depilacja pastą cukrową to najlepsza metoda dla alergiczek oraz kobiet, które mają problemy z żylakami lub pękającymi naczyniami krwionośnymi.

Jeśli chcesz się pozbyć zbędnego owłosienia bezboleśnie i na dłużej, najlepszą metodą będzie depilacja laserowa. Możesz skorzystać z kilku rodzajów zabiegów. Forever Young BBL™ to usuwanie włosków za pomocą światła z dodatkową funkcją genetycznego odmładzania skóry. Melanina w mieszkach włosowych pochłania energię świetlną i zamienia ją w ciepło, uszkadza tym samym komórki macierzyste w cebulkach włosów. Aby efekt był trwały, należy wykonać serię zabiegów Forever Young BBL™. Włoski, które nie zostaną usunięte na stałe, odrastać będą dużo cieńsze i delikatniejsze niż dotychczas. Inną laserową metodą depilacji jest ClearScan™. To zabieg polecany na szersze części ciała, ponieważ energia lasera dociera i nagrzewa wiele mieszków włosowych jednocześnie. Można go stosować nawet na opalonej skórze.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na depilację woskiem czy laserem, ważne by przeprowadzić ją w profesjonalnej klinice lub gabinecie kosmetycznym.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana