Rozwiąż swój problem

Otyłość, tkanka tłuszczowa

Rozwiąż swój problem

Zabiegi wyszczuplające

Tkanka tłuszczowa jest niezwykle ważnym elementem w ciele człowieka. Bierze ona czynny udział w rozpuszczaniu witamin, wyściela najważniejsze organy wewnętrzne, stanowi źródło energii i daje uczucie sytości. Jednak nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do wielu poważnych chorób.
Wraz z wiekiem zmienia się zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Przemiana materii ulega spowolnieniu, zatem odkładanie się tłuszczu jest naturalnym procesem. Najczęściej gromadzi się on na brzuchu, w okolicach bioder, na udach i pośladkach, na podbródku, żuchwie oraz na plecach.

Jest kilka przyczyn odkładania się nadmiaru tłuszczu w organizmie. Należą do nich: zbyt mała aktywność fizyczna, złe odżywianie, płeć, zaburzenia hormonalne i czynniki genetyczne.
Optymalny poziom tkanki tłuszczowej w ciele dorosłych kobiet wynosi 18,5-25%. Przedział 25-30% świadczy już o nadwadze, a powyżej 30% o otyłości. Mężczyźni w związku ze swoją budową ciała posiadają niższy poziom tłuszczu w organizmie. W ich przypadku optymalny poziom wynosi 9-18%, natomiast otyłość osiągają już powyżej 25%.
Osoby otyłe są narażone na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i obniżenie wydolności nerek.

Otyłość w obecnych czasach zaczyna urastać do rangi jednego z największych problemów zdrowotnych. Ilość osób otyłych gwałtownie wzrasta i zaczyna być widoczna nawet u dzieci.
Dla większości ludzi dotkniętych otyłością jest ona główą przyczyną kompleksów, problemów zdrowotnych i wycofania z życia społecznego.
W leczeniu otyłości i modelowaniu sylwetki najważniejszym krokiem jest redukcja wagi. Należy wprowadzić aktywność fizyczną oraz zastosować odpowiednią dietę. Można się również oddać w ręce specjalisty kosmetologa, który wykona zabiegi pomagające redukować tkankę tłuszczową.

W Cliniqmed możemy zaproponować Państwu zabiegi, które pomogą zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała. Wykonujemy zabiegi Karboksyterapii, fali uderzeniowej Storz i Icoone, a nasi specjaliści dobiorą najbardziej odpowiedni do Państwa potrzeb.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana