Rozwiąż swój problem

Przebarwienia, nierówny koloryt

Rozwiąż swój problem

Wyrównanie kolorytu skóry i pozbycie się przebarwień

Przebarwienia, a także odbarwienia to najczęstsze zaburzenia wpływające na zmiany koloru i kondycji naszej skóry. Nie są one groźne dla zdrowia, lecz stanowią poważny defekt estetyczny, gdyż przeważnie pojawiają się na najbardziej odsłoniętych i eksponowanych na słońce częściach naszego ciała jak twarz, dekolt, czy ręce.

Przebarwienia to hiperpigmentacje, czyli ciemniejsze plamy na skórze spowodowane nieprawidłową pracą melanocytów, komórek wytwarzających melaninę - barwnik naszej skóry. Zaliczane są do grupy zaburzeń barwnikowych i mogą przybierać kolor od jasnobrunatnego, przez wszystkie odcienie brązu, aż do szarości. Ich wielkość i kształt może być różna i stanowić istotny defekt kosmetyczny dla wielu ludzi.

Przebarwienia skórne w części przypadków to zaburzenia wrodzone. W większości jednak są to nabyte zmiany spowodowane zbyt długą i intensywną ekspozycją na słońce. Nie mały wpływ na zmiany skórne mają również zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy, choroby wątroby, schorzenia dermatologiczne, czy postępujące oznaki starzenia się skóry. Wrodzone zaburzenia barwnikowe, uwarunkowane przez czynniki genetyczne, w słabym stopniu odpowiadają na leczenie, bądź też są nieuleczalne. Natomiast zmiany nabyte pod wpływem różnych, niekorzystnych dla naszej skóry czynników można wyleczyć, a także skutecznie im zapobiegać.

Wiele osób czuje się bardzo niekomfortowo z przebarwieniami skóry, stąd też rosnące zainteresowanie metodami ich usuwania. W zależności od umiejscowienia przebarwień - plamy płytkie występujące w naskórku, głębokie w skórze właściwej, czy najtrudniejsze do usunięcia zmiany hormonalne, stosuje się różne zabiegi i metody usuwania zaburzeń pigmentacji naszej skóry. Jednak podstawą leczenia wszelkich barwnikowych zmian skórnych jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. Można zapobiegać powstawaniu przebarwień, jednak należy pamiętać o regularności i konsekwencji. Prewencja w tym wypadku obejmuje ograniczenie wizyt na solarium, jak i ekspozycji na słońce w godzinach największej emisji promieniowania UV, oraz całoroczne stosowanie kremów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UVB i UVA.

Zmiany nieleczone wraz z upływem lat zaczynają być coraz bardziej krępujące i trudniejsze do zakamuflowania. Mając na uwadze różnorodność typów przebarwień oraz szerokie spektrum dostępnych metod ich leczenia, dobór skutecznej metody możliwy jest tylko w specjalistycznym gabinecie.

Zabiegi niwelujące przebarwienia i wyrównujące koloryt skóry, jakie możemy zaproponować Państwu w Cliniqmed Kraków to: Fototerapia BBL Scition, Scition Profractional Therapy, Scition Microlaserpeel, Mikrodermabrazja Diamentowa, Intraceuticals - infuzja tlenowa, Cosmelan, czy różnorodne peelingi chemiczne.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana