Leczenie rozstępów

Rozstępy to podłużne pasma na skórze występujące najczęściej w obrębie brzucha, ud, pośladków i piersi. Powstają one wskutek zerwania włókien kolagenowych, co prowadzi do pojawiania się charakterystycznych różowych pręg.

Włókna kolagenowe są odpowiedzialne za jędrność, elastyczność i napięcie skóry. Do ich rozerwania może dojść z kilku różnych powodów. Najczęściej do przerwania włókien kolagenowych dochodzi wskutek zbyt szybkiego przyrostu masy ciała, co powoduje naciąganie się skóry i tworzenie rozstępów. Rozstępy tworzą się również podczas nagłego spadku masy ciała, znacznego wzrostu masy mięśniowej oraz w przebiegu chorób endokrynologicznych.

Niezwykle trudno zauważyć moment w którym dochodzi do powstawania rozstępów na ciele. Na samym początku można dostrzec jedynie lekkie swędzenie i pieczenie w miejscu, w którym dochodzi do przerwania włókien kolagenowych. Powstawanie rozstępów można podzielić na dwie fazy. W pierwszej fazie - zapalnej - rozstępy przybierają jasnoróżowy kolor i mają postać podłużnych, nieregularnych pręg. Podczas tej fazy najłatwiej można zlikwidować ich widoczność. W drugiej fazie - zanikowej - można zauważyć, że rozstępy bledną i zaczynają przybierać odcień skóry. Wtedy też włókna kolagenowe zaczynają się regenerować, ale na skórze pozostają jasne pręgi, odczuwalne przy dotyku.

Rozstępy na ciele nie zagrażają zdrowiu, jednak są dużym defektem estetycznym i często przysparzają problemów swoim właścicielom. Można zapobiegać powstawaniu rozstępów, jednak należy pamiętać o regularności i konsekwencji. Warto pamiętać o używaniu odpowiednich kosmetyków, które uelastycznią skórę i pozwolą zapobiec przerwaniu włókien kolagenowych. Istnieją różne domowe metody na rozjaśnienie powstałych rozstępów, jednak żadne z nich nie są w stanie całkiem zniwelować tego problemu.

Zabiegi niwelujące rozstępy, jakie możemy zaoferować Państwu w Cliniqmed to: Scition Profractional Therapy, mezoterapia iniekcyjna, karboksyterapia, fala uderzeniowa Storz, ICOONE oraz mikrodermabrazja diamentowa.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana