Rozwiąż swój problem

Skóra sucha, wrażliwa, brak nawilżenia

Rozwiąż swój problem

Skóra sucha

Suchość skóry twarzy jest dosyć często spotykanym problemem. Objawia się poczuciem dyskomfortu, spierzchnięciem, szorstkością, a nawet łuszczeniem. Skóra sucha jest często zaczerwieniona i podrażniona, co może wpływać negatywnie zarówno na stan emocjonalny jak i fizyczny.

Walcząc z problemem skóry suchej i wrażliwej należy pamiętać o łagodnym oczyszczaniu i stosowaniu bogatych kremów nawilżających. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, mocznik, glicerynę oraz witaminę A i E. Warto również sięgnąć po oleje, które pomogą zatrzymać wodę w naskórku, zabezpieczając jego płaszcz hydrolipidowy.

Jest wiele czynników, które mogą powodować przesuszanie się i wrażliwość skóry. Do tych najbardziej popularnych należą m.in. palenie tytoniu, nieodpowiednia dieta, zmiany temperatury, czy zaburzenia hormonalne. Warto pamiętać, że wysuszenie skóry może być także spowodowane wiekiem.Według badań aż 75% osób po 64 roku życia posiada suchą skórę.

Aby jak najbardziej zminimalizować efekt przesuszenia skóry warto unikać czynników, które przyczyniają się do jego powstawania. Należy unikać suchego powietrza i spędzać mniej czasu na zewnątrz przy upalnych temperaturach. Trzeba pamiętać o unikaniu mocnych detergentów i zamienić je na łagodne i bezpieczne dla skóry. Powinno się również poprawić nawodnienie całego organizmu, co pozytywnie wpłynie na skórę.

W większości przypadków przesuszenie skóry jest chwilowe, a zmiana pielęgnacji, czy pewnych nawyków pozwoli przywrócić jej zdrowy wygląd. Jeśli natomiast mimo usilnych starań skóra nadal pozostaje w złym stanie, warto wybrać się do lekarza.   

Oprócz codziennej, domowej pielęgnacji warto poddać się serii profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Specjalista, który je wykona oceni stan skóry i dobierze najlepsze zabiegi oraz odpowiednie kosmetyki.

W Cliniqmed specjalnie dla skóry suchej i wrażliwej możemy zaproponować Państwu zabieg mezoterapii iniekcyjnej, Intraceuticals – infuzji tlenowej, Skin Ceuticals oraz Selvert.

 

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana