Rozwiąż swój problem

Skóra tłusta, trądzik

Rozwiąż swój problem

Pozbądź się trądziku!

Skóra tłusta cechuje się nadmiernym wydzielaniem łoju, co ma związek z dużą aktywnością gruczołów łojowych. Zwykle jest to stan przejściowy, występujący w okresie dojrzewania, który mija z wiekiem. Czasem jednak problem skóry tłustej dotyczy również dorosłych.

Skóra przetłuszcza się w obszarze nagromadzenia gruczołów łojotokowych. Takie miejsca występują na twarzy w strefie T – czoło, nos i broda oraz na ciele – klatka piersiowa i plecy.

Zwykle skóra tłusta charakteryzuje się szarożółtym kolorem, jest dość gruba, a jej powierzchnia się błyszczy. Widoczne są na niej ujścia gruczołów łojowych w postaci zaskórników i rozszerzonych porów. Największy wpływ na przetłuszczanie się skóry mają czynniki wewnętrzne, takie jak stres, nieodpowiednia dieta i zaburzenia hormonalne.

Głównym problemem osób ze skórą tłustą jest trądzik i nieestetyczny wygląd, co może mieć wpływ na stan emocjonalny. Na skórze powstają wykwity oraz uwypuklone zaczerwienione obszary, grudki i zmiany ropne.

Istnieje kilka przyczyn powstawania trądziku. Pierwsza z nich, to łojotok, czyli nadprodukcja sebum, które pokrywa włosy i skórę zatykając ujścia gruczołów. Trądzik może być wywołany również przez bakterie zaczopowane na mieszkach włosowych, co sprzyja stanom zapalnym. Inną, ważną przyczyną powstawania trądziku są zaburzenia hormonalne, które należy skonsultować z lekarzem.

W pielęgnacji skóry tłustej najważniejsza jest równowaga. Należy pozbyć się nadmiaru sebum, ale równocześnie trzeba pamiętać, by nie zostawiać skóry bez nawilżenia. Możemy bowiem doprowadzić do powstania skóry odwodnionej.

Nie należy także używać bardzo mocnych środków myjących i produktów antyseptycznych, ponieważ paradoksalnie doprowadzają one do jeszcze większego wytwarzania sebum. Warto sięgnąć po łagodne środki myjące, wzbogacić swoją dietę w NNKT, witaminy, zrezygnować z fast foodów i produktów wysokowęglowodanowych. Zabiegami dedykowanymi dla skóry tłustej i trądzikowej, które wykonujemy w Cliniqmed są: peelingi chemiczne, mikrodermabrazja diamentowa, peeling kawitacyjny oraz zabieg Selvert.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana