Rozwiąż swój problem

Wypadanie włosów

Rozwiąż swój problem

Mezoterapia - sposób na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to przypadłość, która dotyka częściej mężczyzn (zakola i łysina to dość powszechne zjawisko), ale problemy z łysieniem i wypadaniem włosów mają również kobiety. Utrata włosów wiąże się z niepokojem i jest dla wielu ludzi bardzo stresująca. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla kobiet, ponieważ włosy są jednym z symboli kobiecości i wpływają na samoocenę i pewność siebie. Utrata włosów powoduje często w takim wypadku wycofanie się z życia społecznego. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, nie zamartwiaj się tylko przeczytaj nasz artykuł o tym co robić, gdy wypadają włosy i jak działa mezoterapia.

Przyczyn wypadania włosów jest dużo i są one bardzo zróżnicowane. Do najczęstszych przyczyn utraty włosów możemy zaliczyć zaburzenia hormonalne, przyjmowanie leków, nieodpowiednią pielęgnację, choroby, stres oraz wiek.

Aby zapobiegać wypadaniu włosów warto pamiętać, by unikać szamponów z mocnymi detergentami i stosować specjalne szampony oraz odżywki (np. z czarnej rzepy) wzmacniające do włosów wypadających. Można je dostać w każdej drogerii.
Warto uzupełniać witaminy w organizmie, ponieważ ich niedobór może sprawić, że włosy będą osłabione. Jedzmy produkty bogate w żelazo, magnez, cynk, a także witaminy A i B. Można je znaleźć głównie w owocach, warzywach, jajach, orzechach, czerwonym mięsie i rybach. W razie potrzeby zaopatrzmy się w preparaty z witaminami i minerałami, dostępne w każdej aptece. Warto także udać się do lekarza i zrobić badanie krwi. Wypadanie włosów może się bowiem wiązać z poważniejszą chorobą. Jeśli badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, rozważmy zastosowanie domowych sposobów na wzmocnienie włosów, np. maski z żółtka jajek, oliwy z oliwek i czosnku, który zawiera m.in. lotne związki siarkowe i bakteriobójcze, olejki eteryczne, organiczne związki siarki – związki, które stymulują porost włosów. Bogate w związki stymulujące porost włosów są również drożdże oraz skrzyp i pokrzywa. Jeśli wypróbowaliście wszystkie domowe sposoby i nic nie działa, rozważcie inwestycję w profesjonalne leczenie wypadania włosów i łysienia.

Mezoterapia skóry głowy to zabieg polegający na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnymi substancjami, które pobudzają wzrost włosów i hamują łysienie. W Cliniqmed plan leczenia każdego pacjenta ustalany jest indywidualnie. Składa się z dwóch faz: terapii intensywnej trwającej 2 miesiące (jeden zabieg tygodniowo) i terapii podtrzymującej trwającej od 3 - 6 miesięcy (jeden zabieg miesięcznie). Leczenie odbywa się z zastosowaniem specjalnych koktajli z witaminami, aminokwasami i czynnikami wzrostu oraz osocza bogatopłytkowego. Efekty takiej terapii są widoczne w kilka miesięcy po jej rozpoczęciu, kiedy to zaobserwować możemy zahamowanie procesu wypadania włosów, wyraźną poprawę jakości włosów, odrastanie nowych włosów. Mezoterapia stosowana jest zarówno przy łysieniu plackowatym, rozlanym, w łysieniu typu męskiego oraz przy wypadaniu włosów spowodowanym złą dietą, stresem, słabym krążeniem, ciążą i karmieniem piersią, zmianami hormonalnymi itp.

Mezoterapia nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią, u osób z opryszczką czy stanami zapalnymi skóry, przy chorobach nowotworowych. Przeciwwskazaniem jest też alergia lub uczulenie na składniki preparatu, zła tolerancja zabiegu i stosowanie leków przeciwkrzepliwych np. aspiryny. W pozostałych przypadkach mezoterapia to najlepszy sposób na poradzenie sobie z łysiną lub nadmiernym wypadaniem włosów.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana