Rozwiąż swój problem

Zmarszczki, bruzdy

Rozwiąż swój problem

Zmarszczki i bruzdy – jak się ich pozbyć?

Z tego artykułu dowiesz się, jak tworzą się zmarszczki i bruzdy oraz jak im przeciwdziałać. Poznasz też zabiegi, które zapobiegną starzeniu się skóry oraz wypełnią i zredukują istniejące zmarszczki. Tego typu zabiegi antystarzeniowe przeprowadzamy w Cliniqmed. Jesteśmy renomowaną kliniką dermatologii estetycznej, z której z uśmiechem na twarzy wyszło wiele pewniejszych siebie i zadowolonych ze swojego wyglądu kobiet.

Dowiedz się jednak najpierw, jak powstają zmarszczki.

Struktura skóry zmienia się wraz z upływem czasu. Drobne zmarszczki i różnego rodzaju bruzdy zaczynają pojawiać się po 25 roku życia jako pierwsze objawy starzenia. Zaczyna się od drobnych linii i płytkich zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczy. To tzw. kurze łapki. Na czole od marszczenia pojawiają się początkowo cienkie linie, które z biegiem czasu przekształcają się w zmarszczki. Między brwiami pojawiają się małe, pionowe kreseczki, których przyczyną powstawania jest marszczenie brwi.

Między nosem a ustami tworzą się głębsze bruzdy (tzw. bruzdy nosowo-wargowe). Te powstają już w wyniku wiotczenia i utraty jędrności skóry, która straciła swoją dawną elastyczność. Jeśli skóra jest bardzo wiotka, dochodzi do utraty objętości, co objawia się utratą owalu twarzy i powstawaniem obszarów luźnej skóry.
Ostatnim etapem starzenia się skóry jest utrata gęstości i powstawanie zmarszczek. Skóra jest cieńsza w dotyku i wydaje się być zmęczona.
Starzenie się skóry to proces nieodwracalny i zależny często od genów. Można jednak na niego wpłynąć i nieco go spowolnić, prowadząc regularny tryb życia, dbając o dietę oraz unikając alkoholu i papierosów. Warto także unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, używać dobrych dostosowanych do danego typu cery kremów i maseczek, spowalniających starzenie się skóry. Obowiązkowe jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy przed położeniem się spać.

Jeśli twoja skóra się postarzała i żaden krem już tego nie odwróci, zainteresuj się specjalistycznymi zabiegami usuwającymi zmarszczki i bruzdy oraz odmładzającymi skórę oferowanymi przez Cliniqmed. Możesz wybrać jedną spośród wielu metod z zakresu medycyny regeneracyjnej (usuwanie zmarszczek mimicznych za pomocą botoxu, wypełnianie ich kwasem hialuronowym, mezoterapia iniekcyjna, osocze bogatopłytkowe), zabiegów dermatologicznych (Cosmelan), kosmetologii (infuzja tlenowa, karboksyterapia, SkinCeuticals). Możesz też zdecydować się na bardziej radykalne rozprawienie się ze swoimi zmarszczkami – oferujemy szereg zabiegów laserowych wygładzających i poprawiających jędrność zwiotczałej skóry, wygłądzających zmarszczki i bruzdy. Takie zabiegi jak Fototerapia BBLSciton, Profractional Therapy, MicroLaserPeel sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądała dużo młodziej niż skóra innych kobiet w Twoim wieku.

Zabiegi anti-ageing wykonywane w naszej klinice są w 100% bezpieczne. W zależności od indywidualnych preferencji Klientek, mogą być nieinwazyjne lub bardziej zaawansowane. Jedno jest pewne – przywrócimy pewność siebie każdej kobiecie, która zgłosi się do nas z problemem zmarszczek i starzejącej się skóry.

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana
Wiadomość została wysłana