Kosmetologia

Karboksyterapia

Kosmetologia
Koszt zabiegu 100 - 2000 zł
Czas zabiegu 30 - 60 min
Znieczulenie nie
Ilość zabiegów w serii 6 - 10
Odstępy 1 - 2 tygodnie

Karboksyterapia – rewolucja w medycynie estetycznej

Karboksyterapia C.D.T. Evolution to mało inwazyjna terapia medycznym dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Pozwala pozbyć się lub zredukować cellulit i rozstępy, modeluje sylwetkę, przywraca jędrność wiotkiej skórze twarzy i szyi, dekoltu, ramion i pośladków. Umożliwia usunięcie obrzęków i cieni pod oczami, upiększa i odmładza. Ma także medyczne zastosowania lecznicze przy różnego typu chorobach skórnych, niewydolnościach, zaburzeniach krążenia i innych.

Na czym polega karboksyterapia?

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Transportowany z krwią do płuc zamieniany jest na dobroczynny tlen. Jedną z funkcji CO2 jest regulacja przepływu krwi w tkankach – im więcej CO2, tym lepsze krążenie kwi. Oprócz tego pod wpływem dwutlenku węgla PH w tkance zmienia się na kwaśne, dzięki czemu mięśnie są lepiej dotlenione. Karboksyterapia to metoda śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego „cudownego gazu” poprzez mikronakłucia. Zabieg wykonywany jest za pośrednictwem, certyfikowanego przez Komisję Europejską i zaakceptowanego przez Ministerstwo Zdrowia, urządzenia C.D.T Evolution, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma BD Aesthetic.

Bezpieczeństwo

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Czas rekonwalescencji po karboksyterapii jest stosunkowo krótki. Jedyny dyskomfort wynikający z deponowania gazu, odczuwalny jako ucisk i rozpieranie, mija po kilku minutach od zakończenia zabiegu. Skóra może być lekko zaczerwieniona, w niektórych przypadkach może wstąpić lekki obrzęk. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wykonywać bez przeszkód codzienne aktywności. W celu maksymalnej skuteczności zabieg powinien być powtórzony od 5-15 razy.

Wskazania

  • Cellulit w stadiach od I – IV oraz lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa (podskórna iniekcja CO2 uszkadza adipocyty, wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu, płynna zawartość komórek tłuszczowych jest usuwana przez organizm)
  • Rozstępy i blizny (śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia oraz produkcję nowego kolagenu, co wpływa na jędrność, sprężystość i elastyczność skóry)
  • Cienie i obrzęki pod oczami
  • Wypadanie włosów
  • Utrata jędrności i pojawienie się zmarszczek (pod wpływem CO2 następuje stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry)
  • Egzemy, łuszczyce, przewlekła niewydolność żylna, owrzodzenia cukrzycowe i żylakowe, zaburzeniach krążenia, syndromie Raynaud
Zainteresowała Cię oferta?

Kontakt

Cliniqmed ul. Zabłocie 25 lok 3
30-701 Kraków +48 669 116 114 +48 12 200 21 01 Poniedziałek 10:00-18:00 Wtorek 9:00- 20:00 Środa 9:00 – 20:00 Czwartek 9:00 – 20:00 Piątek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 15:00
Wiadomość została wysłana