Medycyna estetyczna  to jedna z dziedzin terapii medycznych, która oferuje wiele zabiegów dających efekt zdrowej i młodszej skóry. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi i odpowiednio dobranym zabiegom możesz w skuteczny i bezpieczny sposób uzyskać poprawę wyglądu i kondycji swojej skóry.

Jędrna, elastyczna skóra, bez widocznych zmarszczek, naczynek, czy przebarwień   to jest to, czego pragnie każda kobieta i mężczyzna.  Jeżeli chcesz zadbać o swoją twarz i ciało, zacząć działać prewencyjnie, czy też  zniwelować defekty spowodowane wpływem otaczającego środowiska lub  biegiem  upływającego czasu, zapoznaj się z najbardziej popularnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

 

Nr 1. BOTOX

Toksyna botulinowa czyli tzw. botox to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu  medycyny estetycznej w Cliniqmed. Niweluje zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, lwią zmarszczkę. Nadaje twarzy młodszy wygląd. Nie wymaga rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Zabieg nie jest bolesny, w skuteczny i szybki sposób pozwala wyprostować widoczne zmarszczki i uzyskać pożądany, naturalny efekt utrzymujący się  od 3 do 6 miesięcy w zależności od indywidualnych czynników.

 

Nr 2. KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym, bezpiecznym i skutecznym preparatem w medycynie estetycznej. Wprowadzenie wypełniacza umożliwia  w szybki sposób poprawić owal twarzy, wypełnić głębsze bruzdy, dolinę łez, czy  też wymodelować i nawilżyć usta. Preparat o różnej gęstości, indywidualnie dobrany do potrzeb, po podaniu powoduje zwiększanie objętości tkanek w miejscach, gdzie ten ubytek jest najbardziej widoczny. Kwas hialuronowy w zależności od miejsca wstrzyknięcia i przeznaczenia wykorzystywany jest również do uwydatnienia i modelowania policzków, żuchwy lub wyrównania głębszych zmarszczek,. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, specjalistę za pomocą kaniuli. Przebiega szybko i komfortowo, dodatkowo w razie potrzeby możliwe jest wcześniejsze znieczulenie miejsca poddawanego zabiegowi specjalną maścią. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 miesięcy do roku, w zależności od trybu życia oraz indywidualnych czynników.

 

Nr 3. MEZOTERAPIA IGŁOWA

Jeden z trzech top zabiegów regenerujących skórę to mezoterapia igłowa.  Jest to wstrzyknięcie w skórę właściwą za pomocą cieniutkiej igły odpowiednio dobranych koktajli terapeutycznych. Do mezoterapii wykorzystywane są m.in. preparaty z kwasem hialuronowym, mikroelementami, witaminami i aminokwasami. Substancje te w zależności od potrzeb wspomagają  procesy naprawcze, działają ujędrniająco i rozjaśniająco. Redukują zmarszczki, rewitalizują i przywracają młodzieńczy wygląd. Najlepsze efekty przynosi seria 3-4 zabiegów wykonywana co 3-5 tygodni. Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszym znieczuleniu maścią. Można go wykonywać na skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk, na ciało objęte cellulitem, bliznami, rozstępami oraz na skórę głowy, by ją odżywić i pobudzić porost włosów. Mezoterapia jest zabiegiem  bardzo cenionym, ze względu na efektywne działanie stężonych składników aktywnych, które są podawane bezpośrednio w skórę właściwą.

 

Nr 4. OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Wampirzy lifting czyli osocze bogatopłytkowe to zabieg silnie regenerujący skórę. Jest to podanie za pomocą m.in. mezoterapii osocza bogatopłytkowego  pozyskanego  z krwi pacjenta, która po pobraniu zostaje poddana odwirowaniu. Autologiczne osocze daje długoterminowy efekt rewitalizacji  i przebudowy skóry. Jest to zabieg w pełni biokompatybilny i naturalny z organizmem pacjenta. Zabieg wykonywany jest po znieczuleniu danego miejsca specjalną maścią. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest bardzo szerokie w medycynie estetycznej, bowiem poprawia wygląd  całej skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała, wspomaga regenerację i redukcję blizn po trądziku, blizn po wypadkach. Stosowany jest również w terapii łysienia androgenowego i plackowatego. Daje świetne rezultaty w poprawie gęstości i jędrności skóry, przywraca młodszy i zdrowszy wygląd. Dodatkowo poprawia koloryt oraz fakturę skóry  i głęboko ją odżywia. Wampirzy lifting najlepiej wykonywać w serii 3-6 zabiegów w zależności od potrzeb i kondycji skóry.

 

Nr 5. LASEROTERAPIA SCITON

Kolejną propozycją popularnych zabiegów, które zredukują zmarszczki, poprawią kondycję skóry, rozwiążą problemy z jej wiotkością, bliznami i przebawieniami jest laseroterapia.  Rewolucyjny laser Sciton daje wiele możliwości terapeutycznych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest Laser Frakcyjny lub MicroLaserPeel, które pobudzają skórę do regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych, przebudowują skórę, dając możliwość redukcji blizn, rozstępów i przebarwień. Dzięki tym zabiegom skóra staje się młodsza, jędrna i rozjaśniona. Zabieg wykonywany jest   po wcześniejszym znieczuleniu, co daje lepszy komfort pacjentowi. Laser Sciton – Nd Yag stosowany jest do usuwania zmian naczyniowych i naczyniaków rubinowych. Jest to idealne rozwiązanie na niechirurgiczne zamykanie naczynek. Laser Sciton – Er Yag stosuje się zaś do usuwania pojedynczych zmian skórnych, włókniaków. Laseroterapia Sciton to najbardziej popularna terapia w okresie jesienno-zimowym. Serie zabiegowe  oraz parametry i rodzaj  zabiegu laserowego dostosowywany jest indywidualnie do kondycji skóry i potrzeb.