Botoks – zarezerwuj swoją wizytę

Botoks bez tajemnic

Medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach sprawia, iż możemy „zatrzymać czas” dzięki licznym zabiegom odmładzającym, a także pozwala wyzbyć się kompleksów i pokochać swoje ciało na nowo. Zabieg Botoksem w trakcie którego wstrzykiwana jest toksyna botulinowa to kolejny przykład jak praktycznie bezboleśnie, można wygładzić i wymodelować rysy twarzy, pozbywając się przy tym niechcianych zmarszczek. Odwiedzając Cliniqmed w Krakowie przekonasz się, że toksyna botulinowa, to nie nazwa trującej substancji, a środek dzięki któremu będziesz wyglądać jeszcze młodziej.

Toksyna botulinowa
to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala usunąć zmarszczki mimiczne zarówno w szybki jak i małoinwazyjny sposób. Toksyna botulinowa, w skrócie Botoks jest to substancja, która działa przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych. Pozwala to na wygładzenie zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych. Często zabiegi z wykorzystaniem botoksu wzbudzają wątpliwości i mają tak zwany zły PR  Nie należy jednak obawiać się toksyny. Przedstawimy kilka powodów, dla których obstrzykiwanie toksyną botulinową możemy uznać za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Dla kogo jest Botoks?

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów , dla których usuwanie zmarszczek mimicznych i poprawienie wyglądu swojej twarzy jest priorytetem. Botoks dzięki swojemu aktywnemu działaniu pozwala zredukować zmiany zachodzące podczas procesów starzenia i sprawić, że twarz wygląda młodziej. Tzw. „kurze łapki” to problem, z którym zmaga się większość z nas, niestety preparaty drogeryjne jedynie zmniejszają mało estetyczne zmarszczki wokół oczu, jednakże nie sprawiają, by one całkowicie znikały. Toksyna botulinowa wygładza tzw. kurze łapki na bardzo długo, dzięki czemu patrząc w lustro widzimy wypoczętą twarz o łagodnych rysach. Botoks prócz pozytywnego wpływu na nasz wygląd niesie za sobą również korzyści dla organizmu. Niewiele osób wie, iż Botox wspomaga leczenie migreny, a także bruksizmu. Dodatkowo toksyna botulinowa stosowana jest w leczeniu zeza oraz kurczu powiek.

Botoks, zalety:
• małoinwazyjny zabieg,
• widoczne efekty,
• wygładza skórę czoła i kurze łapki,
• wygładza zmarszczki wokół dolnych powiek oczu,
• eliminuje zmarszczki nad górną wargą,
• pozwala pozbyć się problemu opadających kącików ust,
• wygładza zmarszczki na szyi
• wspomaga leczenie nadpotliwości,
• wspomaga leczenie migreny.

4 fakty, które musisz wiedzieć o toksynie botulinowej:

  1. To substancja wykorzystywana w leczeniu licznych schorzeń. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest przez lekarzy do leczenia takich chorób jak: nadpotliwość, migrenowe bóle głowy, bruksizm.
  2. Lata badań i ogromna ilość publikacji. Botox stosowany jest w medycynie od lat siedemdziesiątych XX wieku. Dostępnych jest setki publikacji i badań na temat toksyny botulinowej, co czyni ją substancją bezpieczną.
  3. Mała dawka – toksyna botulinowa inaczej jad kiełbasiany, podczas zabiegów medycyny estetycznej podawana jest w ilości 30-50 jednostek na zabieg, w neurologii 400- 1000 jednostek. Dawka toksyczna dla człowieka wynosi 3500 – 4000 jednostek. Widzimy więc, że dawki wykorzystywane przez lekarzy są całkowicie bezpieczne.
  4. Zabieg małoinwazyjny. Po wyjściu z gabinetu pacjent może wrócić do codziennej aktywności.

Jak wygląda zabieg Botoks?

Lekarz przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza z pacjentem rozmowę w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań, a także ustala w jakie miejsca skóry będzie wstrzykiwany botox. Procedurę wykonujemy na okolice, w których występują zmarszczki mimiczne. Są to: okolice wokół oczu tzw. „kurze łapki”, czoło – lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki tzw. „królicze nosa”, uśmiech dziąsłowy tzw. „gummy smile”, szyja – włókna platyzmalne. Niekiedy wykorzystuje się botox także do modelowania kątów szczęki osłabiając za pomocą toksyny nadmierną pracę mięśni żwaczy. Specjalista tuż przed zabiegiem z użyciem botoksu odtłuszcza i dezynfekuje skórę pacjenta, a następnie dobiera odpowiednią ilość preparatu. Bardzo ważne jest, by lekarz odmierzył dokładną ilość wprowadzanego botoksu, gdyż źle dobrana miara sprawi, iż skóra może utracić swoją naturalną ruchomość.

Następnie wstrzykiwana jest prawidłowo wcześniej przygotowana ilość toksyny botulinowej w zaznaczone miejsca. Zazwyczaj w obrębie czoła preparat dostarczany jest za pomocą igły w ośmiu miejscach, na dolnych powiekach jest to jedno lub dwa miejsca, natomiast okolice kurzych łapek obstrzykiwane są w trzech różnych punkach. Należy pamiętać, iż każdy z nas ma inną twarz i ilość punktów wkłucia zależy od głębokości oraz rodzaju posiadanych zmarszczek. Zabieg ten jest małoinwazyjny i nie wymaga znieczulenia. Oczywiście pomimo małego bólu, który odczuwalny jest podczas zabiegu z użyciem toksyny botulinowej , na specjalne życzenie pacjenta może być zastosowana maść znieczulająca miejsca wbicia igły. Należy pamiętać, że botox to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej i pozostaje procedurą całkowicie bezpieczną pod warunkiem, że zostanie wykonany przez osobę doświadczoną i w pełni kompetentną. W naszej klinice w Krakowie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykonuje lek. med. Anna Leśniak, dzięki temu decydując się usługi botoks w Cliniqmed mogą być Państwo pewni, iż będą one wykonane na najwyższym poziomie. Po zakończonym zabiegu trwającym zaledwie kilkanaście minut, lekarz jak prawidłowo dbać o skórę, by efekty botoksu utrzymały się jak najdłużej. Botox to małoinwazyjny zabieg, dzięki czemu nie wymagany jest dłuższy pobyt w klinice, a po jego zakończeniu pacjent może od razu powrócić do swojej codziennej aktywności.

Jak działa botoks?

Usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej polega na zaaplikowaniu jej w wybrane miejsca na twarzy. Silne działanie botoksu hamuje uwalnianie się substancji zwanej acetylocholina- neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów linią: nerwy- mięśnie. Dzięki temu botoks skutecznie zapobiega skurczowi konkretnych mięśni, stają się one rozluźnione i gładkie, a skóra w tych miejscach nie marszczy się. Toksyna botulinowa, dzięki swojemu aktywnemu działaniu przywraca młodszy wygląd, a także pozytywnie wpływa na wzrost pewności siebie.

Jak wygląda skóra po zabiegu Botoksem?

Zaraz po wypełnieniu zmarszczek botoksem skóra schładzana jest lodem, a następnie na jej powierzchnię nakładana jest specjalistyczna maść zawierająca witaminę K, która chroni przed powstawaniem siniaków. Pomimo tego, iż botoks to mało inwazyjny zabieg, po jego wykonaniu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Ważne jest, by przez około 3 godziny po tym jak wprowadzona została pod skórę toksyna botulinowa nie masować twarzy, nie schylać się, a także nie kłaść. Jest to istotne, gdyż nie zastosowanie się do tych zasad może spowodować, że botoks spłynie do niższych partii twarzy i usuwanie zmarszczek nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Pacjent może spodziewać się pierwszych efektów zabiegu przy użyciu botoksu już po 2 dniach, jednakże największa zmiana widoczna jest po około tygodniu po wprowadzeniu preparatu pod skórę. Zmarszczki są znacznie mniej widoczne, wygładzona twarz wygląda młodo i promiennie.

Botoks, ile utrzymuje się efekt wypełnienia?

Pacjenci pokochali usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, zarówno za jej skuteczność jak i długość utrzymujących się efektów. Od momentu wykonania zabiegu botoksem mija aż 4-6 miesięcy do pojawienia się widoczności zmarszczek. Oczywiście należy pamiętać, iż każdy pacjent jest inny i w zależności od jego indywidualnych cech organizmu, prowadzonego trybu życia oraz sposobu pielęgnacji o skórę, zależy długość utrzymywanych się efektów zabiegu. Po okresie około pół roku botox zaczyna wchłaniać się do organizmu, po tym czasie możliwe jest również wykonanie kolejnego zabiegu z użyciem toksyny botulinowej.

Botoks, czy są jakieś przeciwwskazania?

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem, w trakcie której pacjent musi powiadomić o swoim stanie zdrowia i ewentualnie przyjmowanych lekach. Usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu to krótki, małoinwazyjny zabieg, jednakże należy pamiętać o istniejących przeciwwskazaniach do jego wykonania.
Nie stosujemy toksyny botulinowej w przypadku, gdy u pacjenta występują:
• ciąża, a także karmienie piersią i/lub okres laktacji,
• uczulenie na albuminę ludzką
• choroby układu sercowo-naczyniowego,
• stwierdzone choroby autoimmunologiczne,
• antybiotykoterapia
• choroby płytki mięśniowo-nerwowej,
• przyjmowane są leki regulujące akcję serca,
• terapia lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi,
• choroby układu nerwowego takie jak: Alzheimer, Parkinson, stwardnienie rozsiane.

Botoks cieszący się od kilku lat ogromną popularnością to zarówno szybki jak i efektowny sposób na pozbycie się niechcianych zmarszczek mimicznych. Cliniqmed posiada w swojej ofercie także inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym poczujesz się młodziej, a Twoja skóra odzyska promienny wygląd. Modelowanie sylwetki, lifting twarzy, mezoterapia igłowa, czy laseroterapia to zabiegi, które nasi pacjenci szczególnie pokochali. Wśród licznych zabiegów na twarz posiadamy także w swojej ofercie specjalnie przygotowane zabiegi na ciało w tym kilka typów depilacji, które pozwalają pozbyć się włosów z wybranych partii ciała. Polecamy również usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego oraz zabieg odmładzający przy użyciu specjalnych nici. Zapraszamy do zapoznania się z zakładkami poszczególnych usług, gdzie znajdą Państwo cennik, a także dokładne opisy poszczególnych zabiegów.