Depilacja laserowa-ZAREZERWUJ WIZYTĘ

 

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia.  Istnieje wiele czynników, które mają znaczący wpływ na jej efekty.  Pierwszym bardzo ważnym elementem jest sam laser. Istotne jest, by udając się na zabieg depilacji wybierać takie gabinety, gdzie kosmetolodzy pracują na laserach diodowych, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości, a przede wszystkim mają one spójną, spolaryzowaną wiązkę światła o jednej długości fali. Należy zwracać uwagę czy do epilacji wykorzystywany jest laser, czy urządzenie IPL, ponieważ sam IPL to impulsywne źródło światła o różnej długości fali, które są rozproszone. Docierają one do różnych warstw skóry i dają przede wszystkim mniejszą skuteczność niż lasery. W naszej klinice kosmetolodzy pracują na najnowocześniejszym na rynku laserze diodowym LightSheer™ ET .

 

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem są: kolor włosa, faza w jakiej znajduje się włos oraz karnacja klienta. Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku ciemnych, czarnych włosów, które zawierają najwięcej melaniny. Samo światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, czyli barwnik włosa, następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy trwale mieszek włosowy. Wykazano, że włosy są efektywnie usuwane w fazie anagen, czyli w fazie wzrostu. Skóra do zabiegu nie może być opalona, musi być jak najbardziej jasna. Po wykonanej epilacji nie wolno opalać miejsca zabiegowego minimum 4 tygodnie. Dlatego też najlepszym okresem na wykonanie depilacji laserowej jest okres jesienno-zimowy, kiedy słońce nie jest tak intensywne, jak w lecie.

 

Kluczem do efektywnej depilacji jest  również systematyczność. Zabiegi powinny być wykonywane serii minimum 4 do 6 zabiegów w odstępach  co 6 do 8 czasem 10 tygodni, by usuwane włosy znajdywały się w fazie anagen.

 

Bardzo ważna jest również sama konsultacja, która pozwoli kosmetologom dobrać odpowiednie parametry do karnacji, koloru i grubości włosa, ale przede wszystkim umożliwi wykluczyć przeciwwskazania.

 

Zabiegu depilacji laserowej nie można wykonywać:

– podczas ciąży i okresu laktacji
– w przypadku opalenizny (1-1,5 miesiąca)
– gdy zostały nałożone na miejsce zabiegowe substancje zabarwiające lub samoopalające skórę
– w przypadku przyjmowania leków światłouczulających (tetracyklin, retinoidów stosowanych w ciągu ostatnich 6 miesięcy- doustna terapia wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem).
– w przypadku stosowania ziół np. dziurawca, nagietka, rumianku – należy je przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem
– gdy stosowane są kremy lub maści z Vit. A, E,C , retinoidami i kwasami owocowymi w  miejscu podlegającym epilacji ( należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem)

 

Do przeciwwskazań należy również:
– bielactwo
– padaczka
– aktywne choroby skóry i tkanki podskórnej (łuszczyca, liszaj, twardzina)
– czynne choroby autoimmunologiczne ( np. toczeń układowy, twardzina)
– czynne infekcje skóry np. opryszczka
– zaburzenia krzepnięcia krwi, a także stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
– skłonność do bliznowców
– nowotwory, czerniak złośliwy
– nieuregulowane choroby hormonalne
– nieustabilizowana cukrzyca
– stosowanie sterydów w postaci kremu lub tabletek ( należy odstawić minimum miesiąc przed zabiegiem)
– depilacja woskiem lub pęsetą na 4-6 tyg. przed zabiegiem w okolicy poddawanej epilacji
– peelingi (odstawić na 4 tyg. przed zabiegiem)
– rozrusznik serca
– zakażenia wirusowe: HIV, WZW

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona 2-3 dni, może pojawić się obrzęk okołomieszkowy – są to naturalne reakcje skóry. Ważne jest by 3-5 dni po zabiegu unikać basenu, sauny, siłowni, stosować delikatne preparaty myjące (np. bezmydłowe, bezalkoholowe żele). W przypadku depilacji pach nie wolno stosować antyperspirantów, dezodorantów. Tego samego dnia po depilacji należy unikać gorących kąpieli i delikatnie pielęgnować skórę stosując kremy łagodzące np. Cicalfate, Alantan, Bepanthen (tak długo jak jest to potrzebne).  Do 2 tygodni po epilacji nie wolno nakładać preparatów z kwasami i korzystać z zabiegów złuszczających.  Miejsca zabiegowego nie można opalać minimum 4 tygodnie po wykonanej depilacji laserowej, przez ten czas jak i podczas całej serii zabiegowej należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF 50.

 

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą dostępną na rynku, która umożliwia trwałe usunięcie owłosienia. Kluczowa jest konsultacja u specjalisty, który opowie o całej procedurze zabiegowej, zbierze dokładny wywiad, wykluczy przeciwwskazania i rozwieje wszelakie wątpliwości.

 

Umów się do naszych specjalistów i zaplanuj zabiegi, by potem cieszyć się gładką skórą w lecie!

ZAREZERWUJ WIZYTĘ