Proces starzenia, poród, budowa anatomiczna – wyróżnić można wiele przyczyn nieatrakcyjnego wyglądu miejsc intymnych. Choć jeszcze do niedawna był to problem tabu, o którym decydowało się mówić niewiele kobiet, tak obecnie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych, umożliwia nie tylko poprawę estetyki miejsc intymnych, ale również pozbycie się dolegliwości związanych z przerośniętymi wargami sromowymi.

 

Nie da się zaprzeczyć, że niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych przekłada się na jakość życia seksualnego. Wstyd, zażenowanie, strach przed brakiem akceptacji ze strony partnera – to wątpliwości, które powodują, że kobieta powoli zaczyna unikać kontaktów intymnych.

 

Kiedy warto wykonać labioplastykę?

Choć kobiety często wstydzą się mówić o problemach związanych wyglądem i funkcjonowaniem narządów płciowych, tak coraz więcej zdobywa się na odwagę i pragnie pozbyć niedoskonałości.

 

Unikasz noszenia szortów, jazdy na rowerze, pokazywania się w kostiumie kąpielowym? Zmiany anatomiczne polegające na zbyt dużych lub długich wargach sromowych nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są również powodem dyskomfortu w trakcie wykonywania codziennych czynności, nawracających stanów zapalnych, podrażnień, otarć.

 

Nad wykonaniem labioplastyki powinny zastanowić się kobiety, które odczuwają dolegliwości związane z:

  • powiększonymi, nieelastycznymi, asymetrycznymi wargami sromowymi,
  • wąską lub rozciągniętą pochwą,
  • bólem podczas stosunków seksualnych.

 

Efekty korekty miejsc intymnych

Wśród efektów labioplastyki należy wyróżnić:

  • zmniejszenie (ewentualnie powiększenie) oraz wyrównanie asymetrii warg sromowych,
  • delikatną korektę wejścia do pochwy,
  • zredukowanie bólu podczas stosunku seksualnego,
  • pozbycie się dolegliwości związanych z ocieraniem, podrażnianiem warg sromowych,
  • odzyskanie pewności siebie, radości z życia seksualnego, zaakceptowanie wyglądu miejsc intymnych.

 

Przywróć urodę miejscom intymnym!

 

Przed wykonaniem zabiegu labioplastyki przeprowadzana jest konsultacja ginekologiczna. W jej trakcie omówiony zostanie przebieg zabiegu, specjalista wskaże, jakie efekty mogą być osiągnięte. Ustalone zostanie również, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia korekty warg sromowych, m.in. ciąża, karmienie piersią, miesiączka, infekcje intymne, stany zapalne, choroby nowotworowe.

 

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany w znieczuleniu. Rekonwalescencja po zabiegu wynosi około 2 tygodnie, w tym czasie należy unikać długiego przebywania w pozycji siedzącej i wysiłku. Dopiero po upływie około 6 tygodni (w zależności od zaleceń lekarza) możliwy jest powrót do pełnej aktywności fizycznej oraz życia seksualnego.

 

Po upływie okresu rekonwalescencji można cieszyć z atrakcyjnego wyglądu warg sromowych. Korekta umożliwia przywrócenie komfortu życia i dobrego samopoczucia, pozbycie się kompleksów oraz dolegliwości bólowych, a także odzyskanie radości z życia seksualnego.