W dzisiejszych czasach zdrowy wygląd to podstawa dobrego samopoczucia i chęci do życia. Każda skóra powinna być odprężona, nawilżona i pozbawiona niedoskonałości lecz naturalny proces starzenia się naszej skóry postępuje z każda chwilą. Oprócz codziennej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami, medycyna estetyczna pozwala sięgnąć do różnorodnych zabiegów pozwalających utrzymać  w pełni zdrowy wygląd naszej skóry. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia z kwasem hialuronowym.

 

CO TO KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Najczęściej stosowany jest jako środek służący do pozbycia się niechcianych zmarszczek bądź do wypełniania ust. Warto przypomnieć, że jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, co za tym idzie jest idealnym środkiem nawilżającym.

 

CO TO MEZOTERAPIA IGŁOWA?

Mezoterapia igłowa jest to zabieg miejscowy polegający na  bezpośrednim wprowadzaniu substancji aktywnych na głębokość około 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły. Najczęściej zostają wprowadzane preparaty witaminowe, rewitalizujące lub lecznicze. Nakłuwanie skóry nie zależy do przyjemnych, lecz aby załagodzić dyskomfort skórę smarujemy kremem znieczulającym.

 

Mezoterapia z kwasem hialuronowym jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Przeznaczonym zarówno do cery poszarzałej z widocznym procesem starzenia się skóry, jak i do cery suchej, potrzebującej natychmiastowego uczucia komfortu i nawilżenia.  Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę powoduję jej nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek oraz poprawę produkcji kolagenu i elastyny przez co przywracamy skórze elastyczność, jędrność i gładkość. Efekty widoczne są tuż po zabiegu i  narastają w ciągu kilku dni po wykonanym zabiegu.

 

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII Z KWASEM HIALUROWNOWYM?

  • zapalenia skóry w miejscy wykonywanego zabiegu
  • ciąża i okres laktacji
  • cukrzyca
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • choroby nowotworowe

 

Zabieg ten wykonywany pod okiem specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Należy pamiętać iż zabieg nie jest permanentny i wymaga systematycznego uzupełnienia ponieważ kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez nasz organizm.