Komputerowa diagnoza skóry to nic innego jak profesjonalne i indywidualne dobrani pielęgnacji, które jest kluczem do osiągnięcia zdrowej skóry. W drodze do tego celu potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów, to oczywiste. Jednak współczesna kosmetologia dysponuje rozwiązaniami, które mają na celu pomóc specjaliście jeszcze lepiej, jeszcze dokładniej i precyzyjniej określić stan naszej skóry oraz poznać źródła jej niedoskonałości.

Czy wiesz że?

Problemy i niedoskonałości możemy zwalczać pod warunkiem, że poznamy ich przyczyny
Źle dobrane zabiegi i kosmetyki nie pomogą, a wręcz mogą pogłębić nasz problem
Po komputerowej diagnozie skóry wzrośnie Twoja świadomość w pielęgnacji
Na czym polega profesjonalna, komputerowa diagnoza skóry, którą stosujemy w naszej klinice?

Etap 1
SkinScope – czyli urządzenie emitujące światło UV. Pozwala ujawnić niewidoczne gołym okiem plamy pigmentacyjne, zatkane pory, obszary cieńszej i odwodnionej skóry, nierówną fakturę skóry czy nieprawidłowe złuszczanie. Problemy diagnozowane są na podstawie odbicia światła charakterystycznego dla każdej z wymienionych wyżej cech i niedoskonałości.

Etap 2
Analizer Nati. Skóra klienta oceniana jest na ośmiu najważniejszych poziomach, warunkujących jej kondycję i pozwalających określić jej potrzeby. Badamy:

  • Strukturę skóry
  • Natłuszczenie
  • Złuszczanie
  • Wielkość porów
  • Wielkość zmarszczek
  • Zmiany naczyniowe
  • Przebarwienia
  • Nawilżenie w strefie T i U

 

Korzyści wynikające z komputerowej analizy skóry:

– odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa – poznając dogłębnie źródło niedoskonałości dobieramy kosmetyki z odpowiedniej linii marki Dermalogica, które dają możliwość dedykowania pielęgnacji pod występujący problem i oczekiwania klienta

  • indywidualny plan zabiegowy – po dokonaniu badania kosmetolog zaproponuje zabieg lub serię zabiegów, które pozwolą uzyskać zdrową i piękną skórę.
  • dzięki badaniu jesteśmy w stanie kontrolować efekty, jakie udało się osiągnąć na skutek zmiany stosowanych kosmetyków czy też przeprowadzonych zabiegów

 

Diagnoza skóry jest początkiem w pielęgnacji, aby prowadzić swój domowy program pielęgnacji skóry najpierw musisz ją dobrze poznać. Indywidualne podejście to serce programu terapeutycznego w Cliniqmed. Każdy pacjent otoczony jest opieką na najwyższym poziomie.

Jesteśmy jedyną placówką w Krakowie, która oferuje komputerową diagnozę skóry prowadzoną przez najlepszych specjalistów.

 

Dobierzemy dla Ciebie indywidualny program zabiegów z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej.