Ludzka skóra poddawana jest ciągłym podrażnieniom, narażona na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wraz z wiekiem  traci swoją sprężystość oraz elastyczność. Kwas hialuronowy jest jedną z najważniejszych substancji,  która ma szerokie spektrum działania i występującą naturalnie w organizmach żywych.

 

W organizmie człowieka jest jednym z nadrzędnych składników mazi stawowej. Najwyższa ilość kwasu hialuronowego jest obecna w okresie młodości, niestety w miarę upływu lat zmniejsza się jego ilość co prowadzi m.in. do zmniejszenia się nawilżenia skóry, pojawiają się pierwsze dość mocno widoczne zmarszczki, uczucie stałego napięcia skóry. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w skórze, pozwala to zachować jędrność, elastyczność, gładkość oraz zapobiec dalszemu starzeniu się skóry.

 

Od wielu lat kwas hialuronowy dodawany jest do kosmetyków jako składnik kremów, maseczek oraz innych produktów, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Nie mniej jednak substancja ta podawana w postaci np. kremu nie ma tak głębokiego przenikania w dalsze warstwy naskórka jak podanie go w dalej położone warstwy skóry za pomocą np. zabiegu mezoterapii igłowej wykonanego w klinice medycyny estetycznej i kosmetologii. W CLINIQMED Kraków zabiegi wykonują najlepsi specjaliści.

 

 

W jakich zabiegach medycyny estetycznej najczęściej stosuje się kwas hialuronowy?
zabieg wypełniania zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie

zabieg powiększenia i modelowania ust

– w zabiegach nawilżających i rewitalizujących naszą skórę np. mezoterapia bezigłowa, sonoforeza

– wykorzystywany w celu ujędrnienia i poprawienia owalu twarzy

– zmniejszenie i spłycenie blizn np. blizn potrądzikowych

 

Przeciwskazania do stosowania kwasu hialuronowego:

– ciąża, okres laktacji

– choroby na tle autoimmunologicznym

– nadwrażliwość na kwas hialuronowy

– skłonność do powstawania blizn przerostowych

– stany zapalne skóry np. opryszczka, aktywny trądzik

– choroby nowotworowe

 

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego odgrywają świetną rolę w naszym organizmie, dają natychmiastowe efekty i są bardzo skuteczne. Należy jednak pamiętać, że preparaty zawierające kwas hialuronowy po 9-12 miesiącach zostają całkowicie wchłonięte przez ludzki organizm, dlatego też dany zabieg należy powtórzyć. Dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić, że kwas hialuronowy jest dla Nas całkowicie bezpieczny. Przed każdym zabiegiem w klinice medycyny estetycznej przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem. Lekarz medycyny estetycznej oceni stan naszej skóry i dobierze odpowiedni preparat.