Mikrodermabrazja to zabieg, który pozwala uzyskać efekt gładkiej  i odświeżonej skóry. Jest to rodzaj mechanicznego peelingu, gdzie w kontrolowany sposób złuszczana jest  zewnętrzna warstwa naskórka.

 

Najczęściej w gabinecie kosmetologicznym wykonywana jest mikrodermabrazja diamentowa, podczas której za pomocą diamentowych końcówek, zostaje ścierana warstwa rogowa naskórka i następnie zasysana za pomocą podciśnienia. Intensywność zabiegu jest dobierana do potrzeb i rodzaju skóry.

Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.  Po wcześniejszej konsultacji i demakijażu,  rozpoczyna się sama procedura, czyli złuszczanie martwych komórek naskórka warstwa, po warstwie, aż do uzyskania oczyszczonej i odświeżonej  skóry.  Skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa. Może wystąpić jej złuszczanie ok. 3  dni po procedurze, jego intensywność uzależniona jest od mocy zabiegu i skóry klienta. Po mikrodermabrazji należy unikać basenu i siłowni  do 3 dni oraz stosować kremy z wysokim filtrem.  Efekty mikrodermabrazji widoczne są  już po jednym zabiegu. Skóra staje się promienna, gładka, oczyszczona, a jej koloryt zostaje wyrównany. Najlepsze rezultaty zostają osiągnięte  przy wykonaniu serii 3-6 zabiegów w odstępach co 7-10 dni. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie do potrzeb i kondycji skóry.

 

Mikrodermabrazja jest idealnym zabiegiem, który pozwala  uporać się z problemem rozszerzonych porów, zaskórników, z ziemistym i nierównomiernym kolorytem. Zabieg wykonuje się również na blizny po trądziku i rozstępy, a także w przypadku wiotkości skóry oraz w celu redukcji płytkich zmarszczek.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem posiadającym wiele korzyści, kilka z nich to:

– złuszczenie martwego naskórka;
– wyrównanie kolorytu;
– przywrócenie skórze blasku;
– zredukowanie widoczności porów;
– oczyszczenie zaskórników;
– pobudzenie skóry do regeneracji;
– poprawa mikrokrążenia;
– zwiększenie wchłaniania składników aktywnych;

 

Mikrodermabrazja diamentowa jest idealnym zabiegiem przygotowującym skórę do peelingów chemicznych, laseroterapii i mezoterapii. Jest rozwiązaniem dla osób, które potrzebują alternatywy np. do peelingów chemicznych.

 

Mikrodermabrazja nie jest wykonywana, gdy klient posiada któreś z poniższych przeciwskazań:

 

-zakażenia bakteryjne, grzybicze, wirusowe;
– trądzik (ropowiczy, różowaty);
– przerwana ciągłość naskórka;
– naczyniaki;
– nowotwory;
-skóra bardzo wrażliwa, naczyniowa;
– leczenie dermatologiczne Roaccutanem (wymagana przerwa min. 3 miesiące)
– skłonność do powstawania keloidów;
– zabiegi chirurgiczne w obrębie miejsca zabiegowego (do 3 miesięcy)

 

Jeżeli nie masz pewności, czy mikrodermabrazja jest właściwym dla Ciebie zabiegiem, umów się na wizytę konsultacyjną z komputerową diagnozą skóry, dzięki której kosmetolog będzie mógł  dobrać zabieg odpowiedni do potrzeb Twojej skóry.