Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg pozwalający wprowadzić w głąb skóry składniki aktywne, które pomogą nawilżyć, odżywić, rozjaśnić, zagęścić i ujędrnić skórę. W rezultacie stosunkowo mało inwazyjny zabieg pozwala osiągnąć efekt nawodnionej, rozświetlonej, wygładzonej i wyraźnie odmłodzonej skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i wybraniu odpowiedniej do oczekiwań pacjenta ampułki. Następnie możliwe jest nałożenie kremu znieczulającego. Wysoce skuteczny koktajl substancji aktywnych podawany jest śródskórnie za pomocą małej i cienkiej igły w postaci niewielkich depozytów. Na zakończenie zabiegu nakładamy sterylny krem łagodzący i zabezpieczający skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Rodzaj koktajlu ma znaczenie

Musimy pamiętać, że mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatu śródskórnie, dlatego tak ważna jest pewność, aby koktajl użyty do zabiegu był w pełni bezpieczny, sterylny, a także posiadał wszelkie atesty. W naszej klinice pracujemy tylko i wyłącznie na najwyższej klasy preparatach znanych i sprawdzonych na Polskim rynku firm, a nasi specjaliści są przeszkoleni, doświadczeni i posiadają certyfikaty swoich umiejętności.

W zależności od oczekiwań lub problemu możesz wybrać ampułkę, która nawilży i rozjaśni skórę, stymuluje syntezę kolagenu i zagęszcza skórę, regeneruje i odżywia, przyspieszy wzrost i zwiększy gęstość włosów, rozjaśni cienie i zmniejszy widoczność zmarszczek wokół oczu, a także w przypadku ciała – zmniejszy widoczność cellulitu i zredukuje objętość tkanki tłuszczowej.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– uczulenie na składniki preparatu

– ciąża i okres laktacji

– przyjmowanie antybiotyków, sterydów oraz retinoidów

– aktywne stany zapalne skóry

– infekcje wirusowe i bakteryjne

– trądzik w fazie aktywnej

– opryszczka

– choroby autoimmunologiczne

– zaburzenia krzepnięcia i przyjmowanie leków obniżających krzepliwość

– skłonność do keloidów

– nieustabilizowana cukrzyca

 

Mezoterapia igłowa to idealny zabieg dla Ciebie jeśli chcesz:

– odżywić i nawilżyć skórę

– rozświetlić skórę i uzyskać zdrowy, jednolity koloryt

– pobudzić regenerację, poprawić jędrność i gęstość skóry

– spłycić drobne zmarszczki

– zredukować pierwsze objawy starzenia

– zmniejszyć widoczność cieni i „worków” pod oczami

– ujędrnić skórę szyi i dekoltu

– poprawić gęstość i jakość włosów

– zmniejszyć widoczność cellulitu i wymodelować sylwetkę

 

Zabieg mezoterapii igłowej łączy w sobie dwie korzyści. Pierwsza to ampułka z aktywnym koktajlem dobranym do potrzeb twojej skóry. Druga to liczne nakłucia, które stymulują skórę, pobudzają do odnowy, produkcji nowych włókien i intensywnej regeneracji. Mezoterapia igłowa w pełni wpisuje się w najnowsze trendy kosmetologii i medycyny estetycznej, gdzie kluczem do sukcesu jest STYMULACJA.