W obecnym czasie, pełnym obowiązków i codziennych wyzwań, każda kobieta marzy o pięknej oprawie oka bezpośrednio po przebudzeniu. Głębokie spojrzenie, ciemne rzęsy, odpowiedni kształt i kolor brwi, których nie trzeba poprawiać  makijażem  to pragnienie wszystkich  z nas.  Jest na to idealnie rozwiązanie – henna brwi i rzęs.

 

Do najczęściej stosowanych preparatów farbujących brwi i rzęsy należy henna – naturalny barwnik roślinny koloru rudego oraz basma, nadająca czarną barwę. Obecnie w gabinetach stosowane są farby pochodzenia syntetycznego, które dostępne są w postaci proszków i kremów. Występują one najczęściej w trzech kolorach: brązu, czerni i grafitu.

Henna proszkowa mocno barwi włos oraz naskórek. Henna kremowa jest delikatniejsza, wymaga dłuższego czasu trzymania, wolniej  farbuje włoski i skórę.

 

Stylizacja brwi i rzęs jest zabiegiem, który w ciągu 30-40 minut pozwala podkreślić Twoje spojrzenie. Dzięki różnym kolorom henny, kosmetolog dobiera najbardziej odpowiedni odcień  do urody i upodobań klienta. Sama procedura jest zupełnie bezbolesna.  Dzięki farbowaniu włosków możemy przez kilkanaście dni cieszyć się  efektem wyrazistych brwi i rzęs bez tuszowania.

 

JAK WYGLĄDA STYLIZACJA BRWI I RZĘS?

 

Sama procedura jest dość szybka i bezbolesna. Po wykluczeniu przeciwwskazań, kosmetolog dobiera odpowiedni kolor i rodzaj henny. W przypadku pomalowanych rzęs i brwi zostają one dokładnie zmyte i odtłuszczone. Następnie okolice oczu są zabezpieczane specjalnymi podkładkami i przy zamkniętej powiece klienta, kosmetolog rozprowadza przygotowaną hennę na całą długość rzęs.  Po kilku minutach barwnik zostaje dokładnie zmyty. Następnie henna zostaje nałożona na brwi, tak by podkreślić łuk brwiowy i nadać mu odpowiedni kształt i kolor. Po zmyciu preparatu, następuje regulacja brwi wykonywana najczęściej pęsetą. Daje ona możliwość dokładnego wyregulowania łuku brwiowego włosek po włosku. Dzięki temu możemy uzyskać efekt  pięknie wystylizowanych  i zadbanych brwi.

 

 

CZY SĄ JAKIEKOLWIEK PRZECIWWSKAZANIA DO STYLIZACJI BRWI I RZĘS?

 

Tak, jest kilka przeciwwskazań dotyczących przede wszystkim farbowania brwi i rzęs henną.  Zabiegu tego nie wykonujemy , w przypadku:

– zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych w miejscu wykonywanej stylizacji

– uczulenia na hennę

-dermatoz, chorób skóry w okolicy oczu

– zapalenia spojówek

-niedawno przebytych zabiegów chirurgicznych oka lub  jego okolicy
– jakichkolwiek uszkodzeń lub otarć naskórka w okolicy poddawanej zabiegowi

– świeżo wydepilowanych brwi (dotyczy henny brwi)

 

KORZYŚCI JAKIE DAJE WYKONANA STYLIZACJA BRWI I RZĘS:

 

-podkreślone spojrzenie

– nadanie wyrazistości całej twarzy

-przyciemnienie jasnych włosków

– nadanie odpowiedniego kształtu brwiom

– nadanie połysku brwiom i rzęsom

– uwydatnienie koloru spojówki

 

Jeśli nigdy nie robiłaś henny brwi lub rzęs i masz wątpliwości czy nie jesteś uczulona na hennę przyjdź do nas, a nasi kosmetolodzy wykonają test uczuleniowy. Polega on na nałożeniu przygotowanej z wodą utlenioną niewielkiej ilości henny na niewidoczne miejsce np. na skórze pleców lub na ramieniu. Miejsce to zostaje zaklejone plastrem i po 24 godzinach sprawdzony zostaje odczyn. Jeśli nie wystąpiła reakcja alergiczna można wykonać zabieg farbowania brwi i rzęs!