Usuwanie cellulitu – przyczyny powstawania oraz metody pomagające zniwelować problem.

Cellulit to zjawisko w języku medycznym określane jako lipodystrofia. Terminem tym określamy nieregularne zgrubienia, które swym wyglądem nieco przypominają skórkę pomarańczy. Najczęstsze miejsca występowania to okolica bioder, pośladków, ud, brzucha oraz ramion. W dzisiejszych czasach problem cellulitu dotyczy nawet 85% kobiet powyżej 20 r. ż. Cellulit niekoniecznie musi mieć związek z nadwagą, osoby szczupłe również borykają się z tym problemem.

 

Ze względu na podłoże rozróżniamy dwa rodzaje cellulitu:

  • Wodny – jego przyczyną jest nieprawidłowy przepływ limfy w tkankach, niewłaściwa dieta, a także zaburzona gospodarka hormonalna
  • Tłuszczowy – powstający w wyniku gromadzenia się kwasów tłuszczowych. Ten rodzaj cellulitu jest luźny, nie przylega do mięśni i może zajmować duże obszary

W zależności od nasilenia problemu, możemy wyodrębnić 4 różne fazy cellulitu:

 

Faza nr 1 – obrzękowa
nierówności widoczne tylko w momencie mocnego ściśnięcia skóry palcami, w tej fazie pozbycie się problemu jest najłatwiejsze.

 

Faza nr 2 – włóknieniowa
zmiany na skórze widoczne są w pozycji stojącej, ale nie widać ich podczas leżenia.

 

Faza nr 3 – stwardnieniowo – grudkowa
nierówna powierzchnia skóry widoczna jest w pozycji stojącej i leżącej. Ucisk powoduje ból, a grudki są wyraźnie widoczne.

 

Faza nr 4 – stwardnieniowo – guzkowa
komórki tłuszczowe zbierają się w wyraźnie odgraniczone guzki wielkości 2- 20 mm.

 

Istnieje wiele czynników powodujących powstawanie cellulitu, główne z nich to: zaburzenia hormonalne (zwłaszcza w poziomie estrogenów), czynniki genetyczne, mała aktywność fizyczna i siedzący tryb życia, niewłaściwie zbilansowana dieta (bogata w węglowodany, tłuszcze i sól), choroby ogólnoustrojowe, palenie papierosów czy zażywane leki.

 

Walka z cellulitem

Walka z cellulitem bywa żmudnym procesem, a jej sukces zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania problemu. Zdecydowanie warto uderzyć w problem wielokierunkowo, co przyniesie najlepsze efekty. Po pierwsze warto wdrożyć aktywność fizyczną oraz racjonalny sposób odżywiania, unikać żywności mocno przetworzonej i dużej ilości węglowodanów. W tej trudnej walce, zwłaszcza gdy cellulit jest już w fazie nr 3 lub 4  pomogą nam zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

 

W Cliniqmed wykonujemy skuteczne oraz bezpieczne zabiegi pomagające pozbyć się cellulitu, korzystając z najnowocześniejszych technologii oraz najskuteczniejszych i bezpiecznych preparatów:

 

masaż podciśnieniowy najnowszym ICOONE LASER
fala uderzeniowa STORZ
mezoterapia igłowa
karboksyterapia Evolution

 

ICOONE LASER

Na szczególną uwagę wśród wyżej wymienionych zabiegów zasługuje masaż podciśnieniowy za pomocą najnowocześniejszego urządzenia na rynku – Zabieg ICOONE LASER. Podczas zabiegu wykorzystujemy opatentowaną technologię zmechanizowanych głowic masujących, które wyposażone są w ssące mikrootwory, działając na każdy milimetr skóry bez efektu podrażnienia czy rozciągnięcia. Działanie urządzenia oparte jest na masażu podciśnieniowym, czyli zassaniu skóry przez głowicę. Dodatkowo w najnowszej wersji urządzenia ICOONE Laser głowica wyposażona jest również w laser diodowy, pozwalający na delikatne podgrzanie komórek tłuszczowych skutkujące szybszym uwalnianiem z nich kwasów tłuszczowych.

 

Icoone

 

W wyniku tego procesu możemy jeszcze szybciej i jeszcze efektywniej usuwać cellulit i tkankę tłuszczową oraz modelować sylwetkę. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Icoone Laser spośród innych podobnych urządzeń na rynku jest emitowane z głowicy czerwone światło LED, które dodatkowo stymuluje włókna kolagenowe przyspieszając proces ujędrniania i zagęszczania skóry.

Wykonując serię zabiegów urządzeniem ICOONE Laser zyskujemy wymodelowaną sylwetkę, zmniejszamy widoczność cellulitu, zmniejszamy obwody ciała nawet o kilka centymetrów, jak również zagęszczamy i ujędrniamy skórę w miejscach, gdzie mamy taką potrzebę, również wiotką skórę na brzuchu po ciąży.

 

Zabieg Icoone jest całkowicie bezpieczny, a przeciwwskazań do jego wykonania jest niezwykle mało.
Nie ma ryzyka rozciągnięcia skóry.

 

By uzyskać jeszcze lepsze efekty i skutecznie walczyć z cellulitem warto połączyć serię zabiegów ICOONE Laser, z którąś z wymienianych wcześniej metod (fala uderzeniowa, mezoterapia, karboksyterapia). To którą dodatkową metodę wybierzemy jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego polecamy umówienie się na konsultację do naszych specjalistów, którzy uwzględniając indywidualne cechy i oczekiwania dobiorą odpowiedni plan zabiegowy.