W ostatnich latach, zarówno w kosmetologii jak i w medycynie estetycznej obserwujemy zwiększenie zainteresowania zabiegami mającymi na celu pobudzenie, stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych w naszej skórze, które w konsekwencji działają na nią odmładzająco, a także w znacznym stopniu spowalniają procesy starzenia. Oczywiście nadal stosuje się zabiegi z botoksem czy wypełniaczami, jednak przestały one być brane pod uwagę jako pierwszy krok w walce ze starzeniem się skóry. Wykorzystanie zabiegów z gamy tych tzw. „stymulujących” pozwala na uzyskanie naturalnych rezultatów, bez zmian rysów twarzy i z wykorzystaniem naturalnych zdolności skóry do regeneracji.

 

Jednym z takich zabiegów jest osocze bogatopłytkowe. Wampirzy lifting, bo tak brzmi modna nazwa tego zabiegu, polega na podaniu w formie mezoterapii, preparatu pozyskanego z naszej własnej krwi. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, często też zleca odpowiednie badania krwi, aby mieć pewność, że preparat, który podajemy ma jedynie korzystny wpływ na naszą skórę, a ilość bogatych płytek jest odpowiednia. Następnie pobierana jest krew, która zostaje poddana odwirowaniu w specjalnej wirówce. Po zakończeniu tego procesu, pozyskujemy oddzieloną od reszty frakcję bogatych płytek, które zostaną podane w formie mezoterapii igłowej do skóry pacjenta.

 

Osocze bogatopłytkowe dzięki uwalnianym czynnikom wzrostu silnie regeneruje skórę, poprawia ukrwienie i odżywienie. Stymuluje komórki macierzyste oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Osocze bogatopłytkowe to zabieg przeznaczony dla osób, które chcą:

– poprawić owal twarzy

– ujędrnić i zagęścić skórę

– zmniejszyć widoczność zmarszczek

– zregenerować i pogrubić skórę wokół oczu

– poprawić jakość i gęstość włosów

– zredukować widoczność blizn i rozstępów

– ujędrnić skórę na brzuchu np. po ciąży

– spowolnić procesy starzenia się skóry

– wyleczyć trądzik

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem bogatych płytek jest bardzo bezpieczny dla pacjenta, ponieważ wykorzystujemy przy nim materiał pochodzący od pacjenta, minimalizując w ten sposób ryzyko reakcji alergicznej. Jednak jak każdy zabieg posiada przeciwwskazania, najważniejsze z nich to:

– choroby krwi

– nowotwory

– ciąża i karmienie piersią

– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

– aktywna opryszczka

 

Osocze bogatopłytkowe to jeden z najskuteczniejszych, całkowicie bezpiecznych i małoinwazyjnych zabiegów regenerujących. Dzięki zastosowaniu serii zabiegów możemy uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia, regeneracji, rozświetlenia i zagęszczenia skóry. Jest on również znakomitą profilaktyką starzenia się skóry. Wampirzy lifting pomoże nie tylko w walce z upływającym czasem, jest również wykorzystywany w leczeniu łysienia, redukcji blizn czy rozstępów. Osocze bogatopłytkowe = nowoczesne podejście do medycyny estetycznej.