fbpx

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

to innowacyjna gałąź terapii medycznych polegająca na zastępowaniu starych, uszkodzonych komórek nowymi oraz stymulacji organizmu do naprawy, wymiany i regeneracji komórek. Poszerzanie świadomości na temat procesów starzenia sprawiają, iż medycyna estetyczna zyskuje coraz większe grono swoich zwolenników. Obecnie utrzymujący się trend na młodszy wygląd to w dzisiejszych czasach coś znacznie więcej niż tylko chwilowa moda. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz wieloletnim badaniom na temat starzenia się skóry, lekarze w małoinwazyjny sposób mogą pozbyć się niechcianych zmarszczek, nadmiaru tkanki tłuszczowej, czy wymodelować ciało pacjenta.
Medycyna estetyczna obecnie uznawana jest za interdyscyplinarną dziedzinę nauki. Bez wątpienia ma na to wpływ fakt, iż na tą gałąź medycyny składa się przede wszystkim chirurgia plastyczna i kosmetologia. Długotrwałe badania na temat wpływu upływającego czasu na organizm ludzki, pozwoliły stworzyć różnego rodzaju zabiegi medyczne, które są w stanie skutecznie powstrzymać procesy starzenia. Należy zaznaczyć jednak, iż medycyna estetyczna to coś znacznie więcej niż tylko usuwanie zmian skórnych i defektów ciała. Pacjenci, którzy decydują się na zabiegi medycyny estetycznej to często osoby, które utraciły swoją pewność siebie i przestały akceptować swój wygląd. Prócz poprawy urody pragną zmiany w swoim nastawieniu do życia. Często podczas wizyty kontrolnej w naszym gabinecie słuchamy opowieści o tym jak nawet pozornie mały zabieg potrafił wpłynąć pozytywnie na daną osobę, sprawić, iż ponownie pokochała swoje odbicie w lustrze. Przykłady takie sprawiają, iż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej często traktowane są przez pacjentów jako element terapii do zaakceptowania swojego wyglądu i docenienie zalet, które każdy z nas posiada.
Lekarz medycyny estetycznej to specjalista, który posiada ogromną wiedzę zarówno na temat anatomii ludzkiego ciała, chemii jak i licznych procesów zachodzących w organizmie ludzkim. Istotne jest, by lekarz czerpał wiedzę z różnych dziedzin, gdyż dzięki temu możliwe jest postawienie odpowiedniej diagnozy oraz zaplanowanie przebiegu leczenia. Pierwsze oznaki starzenia często pojawiają się już po 30stym roku życia. Twarz z wiekiem traci swoją witalność, zmienia się jej owal, który związany jest z układem kostnym organizmu. Ważne jest, by informować pacjentów, a także uświadamiać ich w odpowiedni sposób jaki wpływ na skórę całego ciała ma upływający czas. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż zabiegi medycyny estetycznej to coś więcej niż usuwanie oznak starzenia. Niechciany cellulit na ciele jest skutkiem źle działającego metabolizmu oraz zmian w układzie hormonalnym. Lekarz specjalizujący się w zakresie medycyny estetycznej w takich przypadkach prócz zabiegów mających za zadanie pozbyć się występujących zmian skórnych proponuje pacjentowi odpowiednie leczenie.
Dlaczego medycyna estetyczna ma tak wielu zwolenników? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Dzięki licznym zabiegom niwelującym oznaki starzenia się skóry ,zwiększa się nasza pewność siebie, a także rośnie poziom samoakceptacji. W dzisiejszych czasach zamiast zamartwiać się kolejną zmarszczką na czole, pacjenci wolą odwiedzić gabinet specjalistyczny i w szybki sposób pozbyć się niechcianego problemu. Należy podkreślić również fakt, iż dużą zaletą zabiegów, które oferuje klinika medycyny estetycznej jest ich małoinwazyjność oraz stosunkowo krótki okres rekonwalescencji. Dodatkowo często niemal natychmiastowo widoczne efekty sprawiają, iż coraz więcej osób decyduje się na zabiegi upiększające.
W naszej Klinice Medycyny Estetycznej Cliniqmed w Krakowie przeprowadzamy profesjonalne zabiegi przy użyciu najwyższej jakości preparatów oraz najlepszej aparatury dostępnej na rynku. Nasi lekarze dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także cechuje ich indywidualne podejście do każdego pacjenta. Specjalizujemy się w zabiegach zaawansowanej medycyny estetycznej i kosmetologii. Usuwanie zmarszczek, powiększanie ust, lifting powiek i rewitalizacja skóry to drobne zabiegi, które znacząco mogą wpłynąć na komfort naszego życia. Oferujemy liczne zabiegi na twarz , a także na ciało redukujące ilość niechcianej tkanki tłuczowej oraz modelowanie sylwetki przy użyciu najnowszej aparatury. Posiadamy wysokiej klasy laser frakcyjny, a także w pełni profesjonalny sprzęt wykorzystywany do takich zabiegów jak: mezoterapia igłowa, usuwanie przebarwień i blizn, laseroterapia oraz zamykanie naczynek. Cliniqmed to miejsce, gdzie ginekologia estetyczna nie jest tematem tabu. Szeroki zakres usług w dziedzinie medycyny estetycznej możliwy jest dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze medycznej. Oferujemy również zabiegi przeciwdziałające łysieniu i leczenie wypadania włosów. Wszystkie zabiegi są w 100% bezpieczne i wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów.
Nasze usługi z zakresu medycyny estetycznej opierają się na kilku niezawodnych metodach odmładzania, co wyróżnia naszą klinikę nie tylko biorąc pod uwagę Kraków, ale także w cały kraj.. Zabiegi upiększające z zakresu medycyny regeneracyjnej przeprowadzane w Cliniqmed sprawiają, że kobiety czują się lepiej we własnej skórze. Są piękniejsze, wyglądają młodziej, są bardziej pewne siebie i tym samym osiągają sukcesy w życiu towarzyskim i zawodowym. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi zakładkami, gdzie znajdą Państwo cennik wraz z dokładnymi opisami poszczególnych zabiegów.

+48 669 116 114 +48 669 116 114 Call Now Button+48 669 116 114