Jak zredukować cellulit?

 

Nierówna i pofalowana powierzchnia skóry to jedne z objawów lipodystrofii typu kobiecego, którą potocznie nazywamy cellulitem bądź „skórką pomarańczową”. Niechciane zmiany zachodzą w obrębie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Najczęściej pojawiają się u kobiet, bez względu na ich wiek. Co ważne, cellulit nie jest bezpośrednio związany z naszą wagą i coraz częściej dotyczy osób, u których całkowicie wyklucza się otyłość. Pacjentki, często skarżą się na cellulit na udach, jednakże niechciane fałdki mogą pojawić się na różnych partiach ciała. Ważne jest, by nie ignorować pierwszych pojawiających się zmian skórnych i udać się do odpowiedniego specjalisty. Zabiegi na cellulit powinniśmy zacząć gdy zauważymy pierwsze niedoskonałości tkanki podskórnej.

 

Lipodystrofia, czyli pojawiające się nieestetyczne fałdki oraz bruzdy, związane są z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach naszego ciała. Obszarami na ciele, gdzie cellulit najczęściej się pojawia są:

 

 • udach,
 • pośladkach,
 • biodrach,
 • brzuchu,
 • ramionach.

 

Cellulit – przyczyny powstawania

 

Przyczyny powstawania cellulitu wciąż nie są jasno określone. Przeprowadzone badania potwierdzają, iż problem cellulitu dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Wiadomo, że wpływ na jego rozwój ma wiele różnych czynników wśród których wyróżnia się złą dietę bogatą w produkty wysoko przetworzone, a także brak lub minimalną aktywność fizyczną. Często mówi się o podłożu hormonalnym, wieloletnie obserwacje i badania potwierdziły fakt, iż nadmiar estrogenu przyczynia się do powstawania niechcianego cellulitu.

 

Wpływ na powstanie i utrzymanie się cellulitu mają również inne czynniki, jednym z nich są problemy z układem krążenia. Dodatkowo siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej mogą sprawić, iż pod skórą zacznie gromadzić się woda, której nadmiar przyczynia się do występowania cellulitu. Kolejną przyczyną nieestetycznie pofałdowanej skóry są obciążenia genetyczne, na które pacjenci nie mają wpływu, jednakże obecnie dzięki nowoczesnej technologii skuteczne usuwanie cellulitu u takich ludzi także jest możliwe. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu jak ważne w naszym życiu jest odżywianie.  Ma ono niebagatelny wpływ na nasza skórę. Przetworzona żywność zawierająca liczne substancje konserwujące, dużą ilość cukrów oraz soli przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, wzrostu tkanki tłuszczowej, a w rezultacie do powstawania cellulitu, często zwanego wodnym.

 

 • problemy z układem krążenia,
 • brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia,
 • obciążenia genetyczne,
 • nieprawidłowa dieta.

 

Sposoby na redukcję cellulitu

 

Proces powstawania cellulitu jest dość długi i często przebiega wieloetapowo – od zmian widocznych jednie przy nacisku po bruzdy i zgrubienia widoczne na pierwszy „rzut oka”. Istotne jest w związku z tym, by zredukować cellulit działając na wielu poziomach. Dzięki temu poszczególne metody będą wzajemnie wzmacniać swoje działanie, co sprawi, że usuwanie cellulitu będzie w pełni efektywne. Bardzo ważne jest, aby nie bagatelizować problemu nie tylko ze względów estetycznych, z czasem cellulit może wywoływać ból przy dotykaniu objętych nim obszarów ciała.

Zmiana codziennych nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej mogą w znaczący sposób przyczynić się do redukcji cellulitu. Masaże i drenaż limfatyczny ciała również wpływają korzystnie na ujędrnianie skóry. Liczne zabiegi na ciało z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii umożliwiają niemal całkowite pozbycie się niechcianego problemu jakim jest cellulit.

 

Aby zredukować cellulit warto zmienić dietę, wprowadzić ćwiczenia do swojej codziennej rutyny, a także zdecydować się na masaże i zabiegi kosmetyczne. Zabiegi na cellulit, dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, są bardzo skuteczne!

 

W zależności od typu leczenia terapia antycellulitowa koncentruje się na:

 

 • poprawieniu krążenia w tkankach,
 • przyspieszeniu metabolizmu,
 • redukcji tkanki tłuszczowej,
 • pobudzeniu mikrokrążenia w tkance łącznej,
 • stymulacji skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych.

 

Clinqmed_cellulit
Bye, Bye Cellulite!

 

Medycyna estetyczna oraz kosmetologia dysponują wieloma zabiegami, które sprawdzają się w walce z cellulitem. Cliniqmed posiada najlepszy sprzęt dostępny na rynku, dzięki temu oferuje profesjonalne zabiegi na najwyższym poziomie wyróżniając się spośród pozostałych klinik, nie tylko biorąc pod uwagę Kraków, ale także cały kraj. Przed wyborem jednego z nich warto jednak udać się na konsultację do naszych lekarzy specjalistów. Dzięki temu bezbłędnie dobierze się zabieg odpowiadający indywidualnym potrzebom skóry pacjenta.

 

Do zabiegów pozytywnie wpływających na redukcję i usuwanie cellulitu zaliczamy: