Co zrobić ze skórą naczynkową, rumieniem i widocznymi zaczerwienieniami?

 

Problem z zaczerwienieniem na twarzy, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi  czy rumieniem dotyczy niemal 70% polskiej populacji. Jednak w dobie dzisiejszych rozwiązań mamy do dyspozycji wiele możliwości radzenia sobie z przypadłościami tego typu. W zależności od stopnia zaawansowania problemu oraz stosowanych wcześniej terapii można dobierać indywidualny program leczenia.

 

Naczynia krwionośne mają za zadanie dostarczyć substancje odżywcze transportowane przez krew do różnych komórek ciała. Ważne jest więc ich prawidłowe funkcjonowanie.

 

Często – np. z powodu przegrzania bądź alergii – można jednak zaobserwować na swoim ciele nawracający rumień bądź wytwarzanie się nowych naczynek krwionośnych. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu wspomóc regenerację oraz odbudowę tych uszkodzonych naczynek. Dla utrzymania działania zabiegu należy go powtarzać. Jak często? To zależy od indywidualnej charakterystyki pacjenta oraz skali jego problemu.

 

Początkiem zmian powinna jednak stać się diagnoza skóry. Dzięki profesjonalnej ocenie skóry oraz zbadaniu rutyny pielęgnacyjnej jesteśmy w stanie indywidualne dopasować terapię i wyrobić nowe nawyki oczyszczania i pielęgnacji skóry u pacjenta.